Drukuj

23-24 kwietnia 2013 r.

Dwunastą edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” obchodzono w dniach 23 i 24 kwietnia 2013 r. Zgodnie z tradycją Marszałek Województwa Małopolskiego wysłał zaprzyjaźnionym osobom upominki w postaci wybranej książki małopolskiego autora. W roku 2013 wybrano książkę autorstwa Anny Bikont oraz Joanny Szczęsny Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej. 10% rabat na zakup książek można było uzyskać w 67 księgarniach z terenu całej Małopolski. W organizację wydarzeń dla swoich czytelników w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” włączyło się również kilka bibliotek publicznych z terenu województwa małopolskiego. W Wielkiej Zbiórce Książek zebrano prawie 10 tysięcy książek!

W ramach obchodów roku Juliana Tuwima zaproszono na „Herbatkę z Tuwimem”. W kilkunastu klubach i kawiarniach Krakowa do każdej filiżanki dołączono czekoladki z aforyzmami poety. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Dilmah i Cafe Szafe.

XII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie:

W weekend poprzedzający Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” studenci Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy współpracy z Biblioteką zorganizowali akcję „Rajskie książki”. Podczas akcji można było otrzymać wartościową książkę, pochodzącą ze zbiórek organizowanych przez studentów.