• Małopolskie Dni Książki - Książka i Róża
  • Lokalizacjaul. Rajska 1, Kraków
  • Telefontel. 12 375 22 37

Zbliża się wielkie kwietniowe święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają na kolejną edycję Małopolskich Dni Książki  “Książka i Róża”, które odbędą się w dniach 21-24 kwietnia.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni i bibliotek z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Serdecznie zapraszamy biblioteki, księgarnie oraz instytucje kultury do udziału w akcji „Książka i Róża”

Zgłaszając bibliotekę do udziału w akcji deklarujesz chęć zorganizowania min. jednego z dwóch warsztatów przygotowanych specjalnie na tą okazję przez dr Wandę Matras-Mastalerz, pracownika Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz specjalistę w dziedzinie biblioterapii. Biblioteki, które zdecydują się na przystąpienie do akcji dostaną także oprócz pełnego scenariusza zajęć, pakiet materiałów i gadżetów do wykorzystania podczas pracy warsztatowej. 

Zgłaszając księgarnię do udziału  w akcji deklarujesz: chęć zorganizowania spotkania autorskiego, warsztatów literackich, udzielenia rabatu na swój asortyment lub wręczania róż do zakupów.

Zgłaszając instytucję kultury do udziału w akcji deklarujesz chęć zorganizowania warsztatów, bądź innej aktywności związanej tematycznie z akcją.

Aby zgłosić się do akcji prześlij opis swoich działań na nasz adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kontakt:

Dział Organizacji i Promocji Wydarzeń Kulturalnych
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
ul. Rajska 1, 31-124 Kraków
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 12 375 22 37