14-15 maja 2004 r.

Trzecia edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” odbyła się w dniach 14-15 maja 2004 r. Współorganizatorami była Gmina Miejska Kraków, Targi w Krakowie S.A. oraz Polska Izba Książki Oddział Kraków.

Imprezy towarzyszące odbywały się na Rynku Głównym w Krakowie. Uroczyste otwarcie Małopolskich Dni Książki przez Marszałka Janusza Sepioła, Zbigniewa Iwańskiego (PIK) i Grażynę Grabowską (Targi w Krakowie) odbyło się 14 maja. Przy tej okazji Marszałek Województwa Janusz Sepioł zarecytował wiersz, a Prezydent Miasta Jacek Majchrowski i Wojewoda Małopolski Jerzy Adamik recytowali fragmenty „Ferdydurke” W. Gombrowicza. Odbyły się również dwa koncerty: Jazz Band Orchestra i występ Grzegorza Turnaua.
W sobotę, 15 maja od rana prowadzone były działania skierowane głównie do najmłodszych odbiorców. Odbył się konkurs bajek dla dzieci, występ Arki Noego, można było wysłuchać piosenek Derwida (L. Szafran, M. Szcześniak, trio J. Mencla). Pod wieczór natomiast można było usłyszeć jak krakowscy aktorzy recytują warszawskich poetów oraz występ Kuby Sienkiewicza i Elektrycznych Gitar.
Oprócz tego, w niedzielę w nowohuckiej Alei Róż odbyła się akcja „Książka i róża w Alei Róż”, podczas której miały miejsce spotkania z młodymi poetami, kiermasz książek, część muzyczna. Organizatorami akcji był Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i Księgarnia „Skarbnica”.