Śródmiejska Biblioteka Publiczna w KrakowieŚródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie z przyjemnością włączy się w akcję „Książka i Róża” organizując wydarzenia w czterech naszych filiach bibliotecznych.

Filia nr 2 przy ul. Bobrowskiego 11

22 kwietnia 2016 r. godz. 11.00 - interaktywne warsztaty czytelnicze dla dzieci pt.: „Gdzie jest wydra, czyli śledztwo w Wilanowie”. Spotkanie ma na celu rozbudzenie wyobraźni młodego czytelnika, który będzie mógł stać się bohaterem książki, dokonywać własnych wyborów i decydować o swoich losach. Podstawą interaktywnych warsztatów będzie książka Doroty Sidor. Fabuła książki została oparta na prawdziwych wydarzeniach opisanych w Pamiętnikach Jana Chryzostoma Paska. Dotyczy ona zaginięcia ulubionej wydry, która należała do króla Jana III Sobieskiego. Wspólnie z dziećmi będziemy szukać w książeczce wskazówek i dokonywać wyboru, dokąd się udać, aby odnaleźć psotne zwierzątko. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymają różyczki z bibuły i dowiedzą się skąd wzięła się akcja Książka i Róża. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Szczegóły pod nr tel.: 12-412-76-91.

 

Filia nr 6 przy ul. Dobrego Pasterza 6

22 kwietnia 2016 r. w godz. otwarcia biblioteki zapraszamy do biblioteki nie tylko po ciekawe książki, ale również po pachnący prezent. Na dorosłych czytelników, którzy poprawnie odgadną, z jakiej książki pochodzi prezentowany cytat, czekają róże, sponsorowane przez Kwiaciarnię Mak, mieszczącą się w Krakowie przy ul. Majora 12a. Dla młodszych czytelników przygotowaliśmy bajkowe zagadki – poprawna odpowiedź to słodka nagroda. Zapraszamy! Impreza ma charakter otwarty. Ilość nagród ograniczona. Szczegóły pod nr tel.: 12-411-04-00.

 

Filia nr 16 przy Al. Pokoju 33

22 kwietnia 2016 r. godz. 11.30 - spotkanie autorskie z Krzysztofem Jakubowskim, zatytułowane: „Kraków na starych fotografiach”. Pisarz jest miłośnikiem i popularyzatorem historii miasta, z pewnością więc barwnie opowie o krakowskich zabytkach utrwalonych na starych pocztówkach. Impreza ma charakter otwarty. Szczegóły pod nr tel.: 12-414-26-01. Zapraszamy!

 

Filia nr 19 przy ul. Dobrego Pasterza 100

W dniach 22-23 kwietnia 2016 r., w godz. otwarcia biblioteki każdy czytelnik, który wypożyczy książkę otrzyma własnoręcznie wykonane przez bibliotekarki papierowe róże. Impreza ma charakter otwarty. Szczegóły pod nr tel.: 12-417-22-73