Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej z okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i róża” w dniach 23-26 kwietnia zaprasza czytelników na bezpłatną akcję wymiany książek pt. „Podaruj książce drugie życie”. Osoby uczestniczące w tym wydarzeniu otrzymają zakładkę różę, wykonaną przez uczniów na warsztatach.

GBP w Ochotnicy Dolnej:

23.04.2019r. „Zaczarowany ogród bajek” – zajęcia literacko-plastyczne z wychowankami OREW z Ochotnicy Dolnej;

24.04.2019 r. „Z książką w świat wartości” – warsztaty czytelniczo-plastyczne z klasą VI szkoły podstawowej, na których powstaną m.in. zakładki róże;

25.03.2019 r. „Namaluję ci bajkę” – zajęcia czytelniczo-plastyczne z uczniami klasy III szkoły podstawowej;

26.04.2019 r. „Bajki o róży” – zajęcia biblioterapeutyczne z uczniami klasy IV szkoły podstawowej. Stworzenie na podstawie tekstu własnego teatrzyku kamishibai.

Filia w Ochotnicy Górnej:

W dniach 24-26 kwietnia w bibliotece zagoszczą dzieci z klas I, II, III ze szkoły podstawowej wraz z wychowawcami.

Podczas spotkań przeprowadzone zostaną zajęcia czytelniczo-plastyczne, na których uczniowie pomalują róże i umieszczą je w specjalnej książce.

Planowane jest też spotkanie z dorosłymi czytelnikami biblioteki.

Filia w Tylmanowej:

24 kwietnia – spotkanie dla dzieci z przedszkola/szkoły podstawowej pt. „Zaczarowany świat bajek” – spotkanie z postaciami z ulubionych bajek, głośne czytanie oraz zajęcia plastyczne „Zakładka z różą”.

26 kwietnia – spotkanie z uczniami szkoły podstawowej, mające na celu przedstawienie ideę Święta Książki. W ramach spotkania odbędą się również warsztaty plastyczne, na których wykonamy własne róże. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z książką tj. sleeveface.