St. Jordi Day

27.04.2019 (sobota) 12:00 - 18:00

Klub Kultury „Przegorzały”

30-252 Kraków
ul. Kamedulska 70

Zapraszamy wszystkich entuzjastów książek, kultury i jedzenia na St. Jordi Day - kataloński dzień zakochanych, czyli tradycyjną wymianę książki za różę.

Rodziców z malutkimi dziećmi zapraszamy na 12:00 na wspólne czytanie fragmentów z książki "Być rodzicem. Inspiracje wychowawcze". Na ich podstawie porozmawiamy z p. Patrycją Filak, psychologiem. Poruszymy tematy bliskie każdemu rodzicowi z innej perspektywy. 

Na uczestników będzie czekać losowanie z książkowymi nagrodami od Wydawnictwa „Tuli Mama Tuli Tata”. Spotkanie obywa się w ramach Strefy Rodzica.

O godzinie 14:00 zapraszamy wszystkich do naszego ogrodu, gdzie opowiemy o obchodach St. Jordi w Katalonii. Podzielimy się pysznym jedzeniem, wspólnie podyskutujemy o naszych ulubionych książkach, poczytamy fragmenty w różnych językach.

Z okazji St. Jordi Katalończycy obdarowują się książkami. Podczas naszych obchodów będzie możliwość wymienienia się książkami z innymi osobami. Przynieś pozycje, które chciałabyś/chciałbyś podarować drugiej osobie. Możesz też przynieść jedzenie, którym chciałabyś/chciałbyś poczęstować ludzi pochodzących spoza Twojego kraju.