23 kwietnia 2016 r., w godz. 12:00-14:00, w księgarni LOKATOR książki polecać będzie Pani Katarzyna Kubisiowska.
Wydarzenie to jest inauguracją projektu Krakowskie Księgarnie na Medal, prowadzonego przez Fundację Kraków Miasto Literatury. W wybranych księgarniach, przez kilka godzin za ladą staną znane i lubiane osoby, które zachęcać będą do zakupu, polecą swoje ulubione książki i pomogą wybrać najciekawsze.

Księgarnia LOKATOR,
Kraków, ul. Mostowa 1

Kurs Kreatywnego Pisania

Warsztaty pisania z Jakubem Ćwiekiem i impreza dla wszystkich, którzy marzą o pisaniu

Przed nami najbardziej rozpisany weekend wiosny! 23 kwietnia o godz. 19.00 wszystkich, którzy piszą albo o pisaniu marzą, zapraszamy do klubu Pauza In Garden na „Come Party with the Writers” - otwarte wydarzenie o pisaniu. Na uczestników czeka moc atrakcji! Z kolei 24 kwietnia odbędą się warsztaty pisania z Jakubem Ćwiekiem, którymi inaugurujemy cykl warsztatów z pisarzami w ramach Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO.

Bohater fantastyczny –  warsztaty pisania z Jakubem Ćwiekiem –  24 kwietnia

Wszystko zaczyna się od bohatera – nie ma dobrej powieści bez wyrazistej postaci i nawet świetnie skonstruowany świat fantastyczny bez dobrego bohatera to za mało. Jak go stworzyć opowie i pokaże Jakub Ćwiek, jeden z najbardziej popularnych autorów fantastyki, znany z zamiłowania do klasycznego rocka oraz popkultury, znawca i popularyzator komiksów na polskim rynku, autor wydanej kilka dni temu powieści „Grimm City. Wilk!”, a także osiemnastu innych książek, laureat nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 24 kwietnia o godz. 12.00

Koszt warsztatów: 50 zł

Liczba miejsc: 10

O miejscu zakwalifikowani uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową.

Zapisy ruszą już dziś! Zapisać można się tutaj.

Więcej informacji o warsztatach i możliwości zapisu znaleźć można na stronie www.miastoliteratury.pl oraz na nowej stronie Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO pod adresem www.pisz.miastoliteratury.pl

Zajęciami z Jakubem Ćwiekiem inaugurujemy cykl warsztatów z pisarzami, który przygotowaliśmy we współpracy z Marią Kulą, redaktorką, autorką kilkudziesięciu kursów i warsztatów pisania, a także autorskiej Szkoły Pisania Powieści.  Kolejne warsztaty już 26 maja poprowadzi Tomek Michniewicz, dziennikarz, podróżnik i autor bestsellerowych książek podróżniczych.

Więcej informacji można znaleźć na nowej stronie Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO pod adresem www.pisz.miastoliteratury.pl

Come party with the writers – otwarte wydarzenie o pisaniu – 23 kwietnia

„Wyobraź sobie ciepły wiosenny wieczór. W Krakowie. Kawiarnia z pufami, wysokim sufitem i białym barem powoli się zapełnia. Wśród gości są bardzo różne osoby, ale łączy je jedno: chcą pisać. Chciałyby pisać. Pisanie jest dla nich ważne, interesujące. W końcu muzyka cichnie i kawiarnię wypełniają głosy pisarek, które przez ostatnie pół roku pisały swoje powieści. Potrzebują bardzo Twoich braw! A potem przed publicznością staje 8 wspaniałych kobiet, które dla pisania pokonały bardzo różne przeszkody. Czasami małe, a czasami wielkie. Kiedy jedna z nich mówi «Żeby mieć czas na pisanie mojej książki przestałam sprzątać» czujesz jak rośnie w Tobie siła, że Ty też możesz wybrać. Ty też możesz pisać. Kiedy kolejna opowiada jak kiedyś uważała, że pisać absolutnie nie potrafi, a teraz po prostu to robi czujesz do niej falę sympatii. O swojej pisarskiej drodze opowie też pisarka, dla której pisanie powieści jest ogromną przyjemnością. I taka, do której bohaterka przyszła i męczyła ją tak długo, dopóki nie zaczęła pisać.” Tak o tym wydarzeniu pisze Maria Kula, redaktorka, organizatorka kursów i warsztatów pisania, we współpracy z którą przygotowaliśmy dla Was cykl warsztatów z pisarzami.

Możemy zapewnić, że tego dnia czeka na wszystkich cała moc atrakcji. W programie wieczoru m.in. fragmenty powieści czytane przez uczestniczki Szkoły Pisania Powieści, inspirujące opowieści pisarek, spotkanie z redaktorem z Wydawnictwa Literackiego, zabawa w szukanie własnych historii, a przede wszystkim długie rozmowy o pisaniu!

Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, a także Wydawnictwo Literackie.

Come party with the writers  - 23 kwietnia, godz. 19.00, Pauza In Garden

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W weekend 23-24 kwietnia, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, zapraszamy również na Kiermasz Książki Używanej na Placu Św. Marii Magdaleny, a także na Weekend w księgarniach.

Szczegóły programu można znaleźć tutaj.

Spółdzielnia

W dniach 23-24 kwietnia 2016 r., księgarnio-kawiarnia „Ogniwo”, w godz. 12:00-22:00, proponuje rabaty:
- 15% rabatu na jedną książkę
- 20% rabatu na dwie książki
- 25% rabatu na trzy lub więcej

24 kwietnia 2016 r., w godz. 12:00-15:00 odbędą się warsztaty kreatywnego pisania.

Spółdzielnia "Ogniwo",
Kraków, ul. Paulińska 28

W księgarni PWN w dniu 23 kwietnia 2016 r., znajdować się będzie punkt gry miejskiej „W poszukiwaniu smoczej legendy”.

Księgarnia PWN,
Kraków, ul. Piłsudskiego 3/1

W Księgarni Akademickiej w dniu 23 kwietnia 2016 r., znajdować się będzie punkt gry miejskiej „W poszukiwaniu smoczej legendy”.

Księgarnia Akademicka,
Kraków, ul. Św. Anny 6

W Głównej Księgarni Naukowej w dniu 23 kwietnia 2016 r., znajdować się będzie punkt gry miejskiej „W poszukiwaniu smoczej legendy”.

Główna Księgarnia Naukowa
Kraków, ul. Podwale 6

Księgarnia 23 kwietnia 2016 r., w godz. 12:00-13:00 w Księgarni Matras przy Runku Głównym 23 książki będą polecać aktorzy: Anna Cieślaki Robert Koszucki. Aktorzy wezmą udział w wydarzeniu "Znani za ladą" i jest organizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal", który prowadzi Fundacja Miasto Literatury.

W księgarni „Matras” w dniu 23 kwietnia br., znajdować się będzie punkt gry miejskiej „W poszukiwaniu smoczej legendy”.

Księgarnia "Matras"
Kraków, Rynek Główny 23

Sklep Podróżnika

 W Sklepie Podróżnika w dniu 23 kwietnia br., znajdować się będzie punkt gry miejskiej „W poszukiwaniu smoczej legendy”.

Sklep Podróżnika
Kraków, ul. Jagiellońska 6

Księgarnia Budowlana FERT

25 kwietnia 2016 r., w godzinach 9:00-19:00 sklep oferować będzie 10% rabat na publikacje z zakresu szeroko pojętej tematyki budowlanej:
- informatory cenowe (Sekocenbud, Bistyp, Orgbud-Serwis)
- Katalogi Nakładów Rzeczowych
- poradniki dla projektantów (budownictwo ogólne, urbanistyka, architektura krajobrazu)
- publikacje dla rzeczoznawców majątkowych, pośredników i zarządców nieruchomości
- literaturę dt.budownictwa, instalacji i sieci sanitarnych, elektryki, energii odnawialnej, geodezji, dróg i mostów, świadectw energetycznych
- przepisy prawne, warunki techniczne, wytyczne FIDIC
- podręczniki do nauki zawodu
- druki i tablice budowlane
- programy do kosztorysowania (Zuzia, Seko, Winbud, Rodos, Norma)

Akcja/rabat dotyczy księgarni stacjonarnej przy ul. Kazimierza Wielkiego 54A w Krakowie. Oprogramowanie nie będzie podlegało rabatowi.

Księgarnia Budowlana FERT
Kraków, ul.Kazimierza Wielkiego 54A

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza W dniach 22-29 kwietnia 2016 r. księgarnia oferować będzie 10% rabatu na wszystkie kupowane w tych dniach książki.

23 kwietnia 2016 r. – spotkanie z krakowskim ilustratorem książek dla dzieci "Światowy Dzień Książki z Aniołkami Kota Cagliostro, Jarosławem Mikołajewskim i Marcinem Bruchnalskim.

25 kwietnia 2016 r. – spotkanie z założycielem małego wydawnictwa regionalnego "Okolice RuthenicArt V" (podkarpacie, łemkowszczyzna).

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza "bo-no-bo"
Kraków, Mały Rynek 4