Księgarnia „De Revolutionibus Books&Cafe”

Z okazji XVI Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. księgarnia De Revolutionibus Books&Cafe oferować będzie 25% rabat na wszystkie książki. Dodatkowo w księgarni będzie można zakupić rebooki - artystyczne notesy i szkicowniki wykonane ze starych książek.
Tak piszą o nich sami producenci: 
Rebooki wykonujemy w całości ręcznie, w naszej własnej pracowni introligatorskiej. Starannie wybieramy publikacje o wysokich walorach estetycznych, zwracając uwagę na rodzaj oprawy oraz typografię i ilustracje na okładkach. Zachowujemy także oryginalne strony tytułowe, a wraz z nimi exlibrisy, odręczne adnotacje i wszelkie inne informacje o poprzednich właścicielach książek. 
Do produkcji Rebooków wykorzystujemy książki w języku polskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim, wydane w przedziale czasowym od 2. połowy XIX w. do 2. połowy XX w. Wiele z nich możecie pamiętać z dzieciństwa.
Rebooki wypełniamy ekologicznym, kremowym (barwionym w masie) papierem o właściwościach chłonnych, który świetnie sprawdza się do rysowania ołówkiem, tuszem, flamastrami, a nawet akwarelą lub ecoliną. Objętość każdego notesu odpowiada ilości stron oryginalnej książki.

Księgarnia De Revolutionibus Books&Cafe
Kraków, ul. Bracka 14

Zapisz

Zapisz

Księgarnia Wydawnictwa Austeria

Z okazji XVI Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" w dniach 23-24 kwietnia 2017 r. księgarnia Wydawnictwa Austeria oferować będzie 20 % rabat na wszystkie pozycje Wydawnictwa oraz róże w prezencie dla kupujących.

Księgarnia Wydawnictwa Austeria
Synagoga Wysoka
Kraków, ul. Józefa 38

Księgarnia

W ramach XVI edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża" w dniach 23-24 kwietnia 2017 r. księgarnia "Italicus" oferować będzie rabat na literaturę włoską i jej tłumaczenia (najchętniej w duecie: oryginalny tekst włoski + polski przekład) oraz inne atrakcyjne publikacje do czytania i do nauki, różę i pyszną włoską kawę.

Księgarnia "Italicus"
Kraków, ul. Kremerowska 11

Księgarnia Francuska

W ramach XVI edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża" w dniach 23-24 kwietnia 2017 r. księgarnia "Edukator" oferować będzie 15% rabat na cały asortyment.

Księgarnia "Edukator"
Kraków, ul. Bronowicka 19

Dyskusyjne Kluby CzytelniczeFundacja Poemat

 

Z okazji XVI Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" Fundacja Poemat zorganizuje kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych, które odbędzie się 24 kwietnia o godz. 19.00 w księgarni kawiarni podróżniczej "Bonobo" (Mały Rynek 4).

Kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych będzie dotyczyło książki Katarzyny Tubylewicz i Agaty Diduszko-Zyglewskiej "Szwecja czyta. Polska czyta.""W Szwecji czyta większość społeczeństwa. Przeciętny Szwed na czytanie poświęca 20 minut dziennie. Szwedzka literatura podbija też świat, choć pisana jest w języku, którym mówi zaledwie dziewięć milionów ludzi."

Spotkanie poprowadzi Szymon Kloska.

 

Bookbook Kawiarnia Literacka

W ramach XVI edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża" 23 kwietnia 2017 r. Bookbook Kawiarnia Literacka oferować będzie:

  •  czerwone różne dla kupujących w tym dniu książki
  •  o godz. 19:00 - spotkanie z Xavierem Farré Vidalem, Joanną Oparek i Michałem Sobolem, które poprowadzi Szymon Słomczyński

 

Bookbook Kawiarnia Literacka
Kraków, ul. Krakowska 41

Cricoteka

W ramach XVI Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" księgarnia Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora "Cricoteka" oferować będzie 15% rabat na katalogi ich czasowych wystaw.

Księgarnia Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora "Cricoteka"
Kraków, ul. Nadwiślańska 2-4

Korporacja Ha!art

W dniach 23-24 kwietnia 2017 r. Wydawnictwo Korporacja Ha!art oferować będzie promocyjne ceny na sześć tytułów związanych z regionem Małopolski:

Życie literackie w Krakowie –  49,99 zł
Horror Show – 9,99 zł
Siódemka – 9,99 zł
Krótka historia Grupy Ładnie – 14,99 zł
Każdy inny – 9,99 zł
Nie wierz nikomu - 14,99 zł
 
Korporacja Ha!art
Kraków, Plac Szczepański 3a

Antykwariat

W ramach XVI edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża" Antykwariat "Abecadło" oferować będzie :

  • na hasło "Książka i Róża" - 20% rabat przez cały kwiecień na wszystkie książki z dostępnych około 21 000 tytułów w antykwariacie i w katalogu na stronie www.abecadlo.org (rabat obejmuje również zakupy sklepie internetowym)

 

Prócz tego, Antykwariat "Abecadło" razem z Muzeum i Biblioteką Główną Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza na wystawę „Antykwariat jako instytucja kultury". W Sali Wystawowej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na II piętrze wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie w godzinach 9:00-19:00 do 21 kwietnia 2017 r. (wstęp bezpłatny). Z okazji Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" możliwość oglądania wystawy "Antykwariat jako instytucja kultury" została przedłużona o sobotę i niedzielę 22-23 kwietnia, w godz. 9:00-18:00.

Finisaż wystawy w ramach XVI Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" połączony z prelekcją dr hab. Grzegorza Niecia "O handlu książką dawną i używaną w Polsce - tradycja i współczesność" odbędzie się 20 kwietnia 2017 r., o godz. 18:00 w Muzeum Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Budynek Główny, ul. Rakowicka 27, sala nr 110. 

Antykwariat "Abecadło"
Kraków, ul. Pijarska 2

Księgarnia Wydawnictwo W dniach 23-24 kwietnia 2017 r. księgarnia oferować będzie 40% rabat na asortyment Wydawnictwa Skrzat.

Księgarnia Wydawnictwo „Skrzat” Stanisław Porębski
Kraków:
ul. Na Szaniec 14
ul. Prądnicka 77
ul. Na Kozłówce 8
os. Niepodległości 3