Księgarnia „De Revolutionibus Books&Cafe”

Z okazji XVI Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. księgarnia De Revolutionibus Books&Cafe oferować będzie 25% rabat na wszystkie książki. Dodatkowo w księgarni będzie można zakupić rebooki - artystyczne notesy i szkicowniki wykonane ze starych książek.
Tak piszą o nich sami producenci: 
Rebooki wykonujemy w całości ręcznie, w naszej własnej pracowni introligatorskiej. Starannie wybieramy publikacje o wysokich walorach estetycznych, zwracając uwagę na rodzaj oprawy oraz typografię i ilustracje na okładkach. Zachowujemy także oryginalne strony tytułowe, a wraz z nimi exlibrisy, odręczne adnotacje i wszelkie inne informacje o poprzednich właścicielach książek. 
Do produkcji Rebooków wykorzystujemy książki w języku polskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim, wydane w przedziale czasowym od 2. połowy XIX w. do 2. połowy XX w. Wiele z nich możecie pamiętać z dzieciństwa.
Rebooki wypełniamy ekologicznym, kremowym (barwionym w masie) papierem o właściwościach chłonnych, który świetnie sprawdza się do rysowania ołówkiem, tuszem, flamastrami, a nawet akwarelą lub ecoliną. Objętość każdego notesu odpowiada ilości stron oryginalnej książki.

Księgarnia De Revolutionibus Books&Cafe
Kraków, ul. Bracka 14

Zapisz

Zapisz