STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH ODDZIAŁ W KRAKOWIE zaprasza na spotkanie z cyklu Rozkręcamy Literacki Kraków: Jan LOHMANN

Prowadzenie:

Michał Piętniewicz

Spotkanie dotyczyć będzie najnowszej książki „Przemień mnie w chłopca”

23 kwietnia 2019, godz. 18:00

Salon Literacki SPP, ul. Kanonicza 7, KRAKÓW

Jan Lohmann (ur. 2 lipca 1925 w Seceminie) – polski poeta i prozaik, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.
Studiował na Wydziale Rolnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W okresie II wojny światowej był członkiem AK, działał w oddziale „Skrzetuski” pod pseudonimem Feliks. Współzałożyciel Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy AK, który wszedł następnie w skład Światowego Związku Żołnierzy AK. Debiutował w 1960 roku wierszem w dwutygodniku „Kamena” i prozą w miesięczniku „Odra”. Wydał dwie powieści: Piąte przykazanie (dwa wydania) i Na lewo jest Wschód (t. I,II); poezja: Powrót, Spotkania z miastem (dwa wydania), Chłopiec z lasu, podzwonne; Spotkanie z Matką Boską, Niezawisłość nad Wisłą, Nasz Dom, Powrót, U początku; trzy książki (opowiadania, proza poetycka, rysunki): Niech żyje zając i Najpiękniejsze i nienajpiękniejsze na 10 bezcennych godzin, Ambaras, Żeby była białoczerwona.

Odznaczenia:
Srebrny Krzyż Zasługi z Mieczami
Krzyż Walecznych
Krzyż Armii Krajowej
Medal „Polska Swemu Obrońcy”

Po spotkaniu będzie można kupić książki z serii Krakowska Biblioteka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w promocyjnych cenach

Zapraszamy na wydarzenie: https://www.facebook.com/events/380901746096646/?notif_t=event_calendar_create&notif_id=1555089212421856

 

 

Wydawnictwo Skrzat w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” udzieli 35%  rabatu na książki Wydawnictwa Skrzat oraz 25% na książki pozostałych wydawnictw.

Rabat obowiązywać będzie od 23 do 28 kwietnia w księgarniach firmowych:
- ul. Prądnicka 77, 31-202 Kraków
- ul. Na Kozłówce 8, 30-664 Kraków
- os. Niepodległości 3, 31-865 Kraków

*Promocje nie łączą się.

W dniach trwania akcji Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” Księgarnia na Szewskiej TAK CZYTAM (ul. Szewska 5) udzieli wszystkim klientom rabatu, będzie również rozdawać zniżkowe karty stałego klienta.

Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza BONOBO z okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, w dniach 23-28 kwietnia, oferuje 15% rabatu na książki. Dodatkowo serdecznie zaprasza na dwa spotkania:

  • 24 kwietnia, w środę o godz. 19:00  Paulina Tabor opowie o swojej podróży po Azji południowo-wschodniej (Kambodża, Laos, Wietnam)
  • 25 kwietnia, w czwartek o godz. 18:30 członkowie organizacji The Save Movement opowiedzą na czym polega aktywizm prozwierzęcy

Z okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” Spółdzielnia Ogniwo dołączy do każdej zakupionej książki zakładkę "z Różą" - do wyboru: Róża Luksemburg, Rosa Parks, Rose Schneiderman. Dodatkowo oferować będzie 10-15% rabatu na wybrane tytuły.

Zostaną również wydłużone godziny otwarcia - w dniach 23-26 kwietnia klienci będą mogli odwiedzić Spółdzielnię Ogniwo (ul. Paulińska 28/LU, I piętro, Kraków) w godzinach 11.00 – 22.00.

Zapraszamy również na wymianę książek, która odbędzie się 25 kwietnia o godz. 19.00. Zachęcamy do przynoszenia książek, które inne osoby chętnie przeczytają, a nie tych, których chcemy się pozbyć. Wstęp na wymianę 5 zł

Rzeczy Same (Kraków, ul. Nadwiślańska 11), z okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”,  oferuje swoim klientom 15% rabatu na książki.

Z  okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża" odwiedzający Oficynę Wydawniczą Impuls otrzymają piękną różę, otrzymają 35% rabatu na wybrany tytuł oraz książkę gratis z puli gratisów Oficyny.

Zapraszamy do naszego wydawnictwa od poniedziałku do piątku w godzi. 7-16, ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków.

Antykwariat Abecadło (znajdujący się od stycznia 2018 roku w pomieszczeniach po byłej, zabytkowej aptece Pod Aniołem Stróżem przy ul. Kościuszki 18 w Krakowie), przez cały kwiecień, na hasło „Książka i Róża”, udzielać będzie 20% rabat na cały różnotematyczny księgozbiór, a także m.in na bajki, komiksy, czasopisma, podręczniki akademickie, różne druki, grafiki, ryciny, plakaty, mapy, pocztówki, fotografie, zdjęcia, płyty winylowe, kasety magnetofonowe.

Główna Księgarnia Naukowa w Krakowie (ul. Podwale 6) z okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” , ofiaruje swoim klientom 20% rabatu na beletrystykę dla dzieci i dorosłych.

W ramach XVIII edycji Małopolskich Dni „Książka i Róża”

Wydawnictwo Serafin zaprasza na kiermasz „u kapucynów”

23 – 27 kwietnia 2019, w godz. 10.00 – 17.00

MEGA RABATY 50 – 80%

Kraków, ul. Loretańska 11 – plac przed kościołem

www.e-serafin.pl