Tegoroczne 20. Małopolskie Dni Książki dla wszystkich nas były specjalne, jak sytuacja w której się znajdujemy od ponad roku.

Wiele osób deklaruje chęć nadrabiania czytelniczych zaległości, rozwijania swoich pasji, nabierania nowych umiejętności. W tegorocznej edycji Książki i Róży chcieliśmy choć trochę pomóc w tych działaniach. Łukasz Wojtusik, Marcin Wilk oraz ich gość specjalny  Katarzyna Tubylewicz polecili książki, które wprawią nas w dobry humor i nastroją optymistycznie, a Tatiana Mindewicz-Puacz doradziła jak budować relacje w tych trudnych czasach i nauczyła, jak cieszyć się z małych rzeczy.

 

23 kwietnia, godz. 17.00

W ramach lubianego przez Czytelników cyklu WWRajska, o książkach, które nastrajają nas optymistycznie rozmawiali Łukasz Wojtusik i Marcin Wilk. Gościem specjalnym spotkania byłae Katarzyna Tubylewicz - pisarka, kulturoznawczyni i tłumaczka z języka szwedzkiego. Autorka powieści „Własne miejsca” i „Rówieśniczki”. Prowadzi zajęcia na temat kultury polskiej na Uniwersytecie Sztokholmskim.

Łukasz Wojtusik - autor wielu rozmów z ludźmi kultury i sztuki. Laureat nagrody Dziennikarzy Małopolski dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Prowadzi autorski podcast literacki „Alfabet Wojtusika”.

Marcin Wilk - dziennikarz, publicysta, krytyk, tłumacz, redaktor, konsultant programów literackich. Prowadzi bloga książkowego „Wyliczanka”.

 

24 kwietnia, godz. 17.00

O tym jak poradzić sobie z sytuacją życia w pandemii, brakiem kontaktów międzyludzkich Łukasz Wojtusik rozmawiał z Tatianą Mindewicz-Puacz, praktykiem i psychologiem biznesu, psychoterapeutką, certyfikowanym coach ICC, mówczynią motywacyjną, ekspertką ds. kampanii społecznych i programów CSR. Nasz gość to także autorka książek „Luz. I tak nie będę idealna”, „Miłość i co dalej”, „eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc” i płyty stworzonej na bazie jej biznesowych warsztatów „Buduj relacje, nie będziesz musiał sprzedawać - 5 kroków do stworzenia wartościowej relacji biznesowej”. Od 2016 roku bierze udział w programie Projekt Lady gdzie jako mentorka wspiera Uczestniczki w pracy nad ich rozwojem osobistym.

 

Organizatorami Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Województwo Małopolskie.