Tegoroczne Dni Książki w Muzeum Armii Krajowej odbędą się pod hasłem: Śladami Armii Krajowej na górskich szlakach turystycznych w Małopolsce

W ramach akcji w Muzeum odbędzie się spotkanie autorskie „Śladami Armii Krajowej w Małopolsce”, Spotkanie poprowadzi prof. Olgierd Grott wraz z autorami wydanego przez Muzeum Armii Krajowej przewodnika historyczno-krajoznawczego. Podczas spotkania będzie mowa o losach żołnierzy Armii Krajowej przemierzających szlaki górskie. Gdzie się modlili, w jakich schroniskach spali, gdzie toczyli bitwy i na jakich polanach odpoczywali. Na zakończenie spotkania odbędzie się konkurs wiedzy o Armii Krajowej i górach. Nagrodą będzie egzemplarz Książki „Śladami Armii Krajowej w Małopolsce. Przewodnik historyczno-krajoznawczy”.

W  Muzeum AK zostaną zaprezentowane wystawy tematyczne:

  • Na górskich szlakach – żołnierze Polskiego podziemia niepodległościowego w zbiorach Biblioteki i Archiwum Muzeum Armii Krajowej (książki, zbiory, eksponaty) – Dział Historyczny we współpracy z Działem Gromadzenia Zbiorów i Wystaw.
  • Wystawa wojskowego ekwipunku wykorzystywanego w górach.

Dodatkowo w tym dniu o godz. 13.00  zapraszamy  na zwiedzanie Muzeum AK z przewodnikiem ze szczególnym uwzględnieniem eksponatów związanych z Kurierami Armii Krajowej.

W trakcie imprezy będzie można zapoznać się ze zbiorami Biblioteki Muzeum Armii Krajowej.

Wstęp na imprezę i zwiedzanie na hasło „Książka i Róża” odpłatny – 2 zł

Impreza odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022r.

Rozpoczęcie imprezy godz. 10.00

Zakończenie imprezy godz. 15.00