Biblioteka Publiczna w ZielonkachZ okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach i Przybysławicach dla swoich czytelników przygotowała następujące atrakcje:

Biblioteka w Zielonkach

22 i 23 kwietnia 2016 r. odbędzie się loteria fantowa. Każda osoba, która w tym dniu wypożyczy książkę ma szansę wylosować wspaniałą nagrodę tj.: piękne kwiaty, książki, słodycze i zakładki oraz wiele innych wspaniałych nagród.

Biblioteka w Węgrzcach

21 kwietnia 2016 r. węgrzecką czytelnię odwiedzi grupa przedszkolna. Zajęcia odbędą się pod hasłem: ”Z ekologią za pan brat - spotkanie z książką ekologiczną”.

22 kwietnia 2016 r. filia zorganizuje Biblioteczne Warsztaty Plastyczne, podczas których metodą decoupage ozdabiane będą zakładki do książek.

Biblioteka w Przybysławicach

W dniach 22-25 kwietnia 2016 r. w jednej z sal bibliotecznych wyeksponowane zostaną książki, w których ważnym motywem jest kwiat róży. Zorganizowany zostanie również kiermasz woluminów wycofanych z księgozbioru.

22 kwietnia 2016 r. odbędzie się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze omówią powieść Erica Emmanuela Schmitta pt.: „Oskar i Pni Róża”.

W tym samym dniu, bibliotekarka złoży wizytę uczniom klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej oraz dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej. Dzieci techniką origami wykonają zakładki do książek w kształcie róży.

W ramach XV Małopolskich Dni Książki, w godzinach pracy biblioteki zostanie zorganizowana loteria fantowa. Do wygrania m.in. książki, kwiaty, zakładki do książek i słodycze.

25 kwietnia 2016 r. odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. W tym dniu klubowicze otrzymają w prezencie żywy kwiat róży.