Gminna Biblioteka Publiczna w Sidzinie wraz z Filią Bystrej Podhalańskiej włączają się do tegorocznej edycji Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża". Z tej okazji w dniach 21-25 kwietnia 2017 r. biblioteki organizują:

 

Biblioteka w Sidzinie:

21.04.2017 r.
„Zakładka dla czytelnika” akcja wręczania czytelnikom symbolicznych zakładek informujących o Małopolskich Dniach Książki ”Książka i Róża” – wykonanych przez dzieci uczęszczające na warsztaty plastyczne do biblioteki.

„Różany Kiermasz” - zostaną zorganizowane stoiska z książkami pochodzącymi z darów czytelniczych. Wśród darów każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś dla siebie i zabierze książkę do domu „przedłużając jej życie”.

24 kwietnia 2017 r.
godz. 10.00
Spotkanie z dziećmi Przedszkola Publicznego w Sidzinie, mające na celu zapoznanie ich z ideą Święta Książki oraz wykonanie papierowych róż, które będą wręczane czytelnikom odwiedzającym bibliotekę w dniu 25 kwietnia 2017 r.

25 kwietnia 2017 r.
godz. 9.00
"Czarodzieje mogą wszystko" -  świat magii i czarów obecny w literaturze pobudza naszą wyobraźnię, pomaga w kreowaniu pomysłów, zachęca do fantazjowania. A gdyby tak stać się Czarodziejem? Ale nie takim, który wyczarowuje królika z kapelusza, ale takim, który realizuje swoje cele i sprawia, że marzenia się spełniają. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się jak można wpłynąć na swoje życie. Będziemy je zachęcać do pracy nad sobą, do rozwijania empatii i asertywności. Warsztaty przygotowane przez dr Wandę Matras - Mastalerz, pracownika Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz specjalistę w dziedzinie biblioterapii. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat.

 

Filia w Bystrej Podhalańskiej

21 kwietnia 2017 r.
godz. 14.30
Spotkanie Klubu Dyskusyjnego DKK dla dzieci. Dyskusja nad książką: „Wypadek na wieży Eiffla”- S. Stevenson. Tym razem Agata i Larry rozwiązują ni mniej, ni  więcej, tylko…tajemnicę morderstwa! Ważny rosyjski dyplomata został zamordowany na szczycie wieży Eiffla. Kuzyni natychmiast ruszają tropem zabójcy. Mają tylko jedną wskazówkę – ostatnie słowa ofiary: czerwona róża. Czy bystry i przenikliwy umysł Agaty wystarczy, aby znaleźć winnego w tak wielkim mieście jak Paryż?

„Zakładka dla czytelnika” akcja wręczania czytelnikom symbolicznych zakładek informujących o Małopolskich Dniach Książki ”Książka i Róża”.

24 kwietnia 2017 r.
godz. 9:00

"Czarodzieje mogą wszystko" - warsztaty - świat magii i czarów obecny w literaturze pobudza naszą wyobraźnię, pomaga w kreowaniu pomysłów, zachęca do fantazjowania. A gdyby tak stać się Czarodziejem? Ale nie takim, który wyczarowuje królika z kapelusza, ale takim, który realizuje swoje cele i sprawia, że marzenia się spełniają. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się jak można wpłynąć na swoje życie. Będziemy je zachęcać do pracy nad sobą, do rozwijania empatii i asertywności. Warsztaty przygotowane przez dr Wandę Matras-Mastalerz, pracownika Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz specjalistę w dziedzinie biblioterapii. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat.

Krążące książki - zorganizowanie stolika wymiany książek (bookcrossing)

24 kwietnia 2017 r.
godz. 14:00
Zajęcia plastyczne - wykonanie róży z bibuły i zakładek do książki z motywem róży- zapisy do 21.04.2017 r.

25 kwietnia 2017 r.
godz. 10.00
„Wędrujący miś” - wspólne czytanie misiowi książeczki wraz z dziećmi Przedszkola Publicznego; wręczanie zakładek do książki.