Z okazji XVI Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie organizować będzie:

Dział dla dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6
24 kwietnia 2017 r., godz. 10:00
"Czarodzieje mogą wszystko" - warsztaty - świat magii i czarów obecny w literaturze pobudza naszą wyobraźnię, pomaga w kreowaniu pomysłów, zachęca do fantazjowania. A gdyby tak stać się Czarodziejem? Ale nie takim, który wyczarowuje królika z kapelusza, ale takim, który realizuje swoje cele i sprawia, że marzenia się spełniają. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się jak można wpłynąć na swoje życie. Będziemy je zachęcać do pracy nad sobą, do rozwijania empatii i asertywności. Warsztaty przygotowane przez dr Wandę Matras-Mastalerz, pracownika Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz specjalistę w dziedzinie biblioterapii. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat.

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Staszica 6
Filia nr 1, ul. Gumniska 28
Filia nr 13, ul. Starodąbrowska 4
24 kwietnia 2017 r.
„Różany Kiermasz” - w bibliotekach na terenie miasta zostaną zorganizowane okolicznościowe stoiska z książkami pochodzącymi z darów czytelniczych. Wśród bogatej propozycji każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś dla siebie i zabierze książkę do domu „przedłużając jej życie”. Nie zabraknie też kolorowych i „różanych” akcentów nawiązujących do symboli święta książek.

 

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6
21 kwietnia 2017 r., godz. 10.00
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk - spotkanie autorki znanych i lubianych książek dla dzieci, dziennikarki i tłumaczki, z najmłodszymi użytkownikami biblioteki.

 

Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27
Termin do uzgodnienia 
„Moja ulubiona książka” - spotkanie dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Tarnowie, mające na celu zapoznanie dzieci z ideą Święta Książki.  

 

Filia nr 9, ul. Krzyska 116
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27
24 kwietnia 2017 r., w godzinach otwarcia biblioteki
"Zakładka dla czytelnika" - akcja wręczania czytelnikom symbolicznych zakładek informujących o Małopolskich Dniach Książki „Książka i Róża” lub zakładek z motywem róży, a najmłodszym - baloników.

 

Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a 
24 kwietnia 2017 r.
„Opowieści oplatają świat” - spotkanie edukacyjne dla dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 24 i nr 18, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, połączone z pasowaniem na czytelnika oraz wspólną zabawą.

 

Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a
Termin do uzgodnienia
„Książka paszportem do świata” - spotkanie edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 na temat wiedzy o świecie zdobywanej dzięki czytaniu rozwijających wyobraźnię i poszerzających horyzonty książek podróżniczych i przygodowych.