15-16 czerwca 2007 r.

Szósta edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” odbyła się w dniach 15-16 czerwca 2007 r. Do projektu przystąpiło 50 księgarni: 20 z Krakowa i 21 z województwa małopolskiego oraz dziewięć spoza terenu województwa. Placówki te zostały oznaczone specjalnymi plakatami. W 2007 roku tańsze książki można było kupić w księgarniach w Krakowie, Myślenicach, Olkuszu, Tarnowie, Zakopanem, Proszowicach, Andrychowie, Gorlicach, Chrzanowie, Koszycach, Nowym Targu, Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej i Jordanowie. Poza Małopolską w akcji "Książka i Róża" uczestniczyły pojedyncze placówki w Dębicy, Stalowej Woli, Kazimierzy Wielkiej, Lubaczowie, Cieszynie, Bielsku-Białej, Łodzi, Sochaczewie i Łowiczu.

Ponadto Marszałek Województwa Małopolskiego rozesłał w formie upominków książki pt. „Koncert dla nosorożca”, „Taniec z ziemią” z autografem autora – krakowskiego poety Józefa Barana, przedstawicielom instytucji kultury oraz osobistościom w kraju i za granicą m.in. członkom polskiego rządu, marszałkom i przewodniczącym sejmików innych województw, artystom.

Współorganizatorem Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” był Instytut Książki w Krakowie.

W niedzielę 22 kwietnia po Krakowie jeździł specjalny zabytkowy "literacki tramwaj", którym mieszkańcy i turyści mogą podróżować z Barbakanu na Wawel słuchając prozy. Odbyły się również wystawy, spotkania literackie i inne atrakcje.