Za nami 17. edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” organizowane wspólnie przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, w partnerstwie z Krakowskim Biurem Festiwalowym – operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni, bibliotek i instytucji kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Jak co roku z okazji „Książki i Róży” czekało nas wiele atrakcji. 21 kwietnia czytelnicy bawili się na Literackim Pikniku Rodzinnym,  a 23 kwietnia można było spotkać się z Michałem Gołkowskim oraz uczestniczyć w warsztatach „Prawda, kultura i wolność kontra media społecznościowe”.

W całej Małopolsce odbyły się warsztaty i spotkania zarówno w księgarniach, bibliotekach, jak i innych instytucjach kultury.

W dniach 21 - 22 kwietnia na Pl. Św. Marii Magdaleny, odbył się będzie Krakowski Kiermasz Książki – plenerowa impreza czytelnicza, łącząca możliwość zakupu trudno dostępnych w regularnym obiegu książek i uczestnictwa w warsztatach oraz innych wydarzeniach literackich.

Organizatorami Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Patronat medialny: TVP3 Kraków, Czasdzieci.pl.